Du er her: 

Kalender

05apr kl. 10:30

AFLYST - Højmesse - Palmesøndag

Jakob Thorup Jensen

05apr kl. 10:30
08apr kl. 19:15

AFLYST - Kolt Koret

Korprøve v/ Dan Frunza

08apr kl. 19:15
09apr kl. 19:30

AFLYST - Skærtorsdag - Aftengudstjeneste

Gitte Adelgaard

09apr kl. 19:30
10apr kl. 10:30

AFLYST - Højmesse - Langfredag

Jakob Thorup Jensen

10apr kl. 10:30
12apr kl. 10:30

AFLYST - Højmesse - Påskedag

Gitte Adelgaard

12apr kl. 10:30
15apr kl. 11:00

Plejeboligerne - Gudstjeneste

Jakob Thorup Jensen

15apr kl. 11:00
15apr kl. 19:15

Kolt Koret

Korprøve v/ Dan Frunza

15apr kl. 19:15
16apr kl. 10:00

Babysalmesang

Babysalmeang - Anette Berggren

16apr kl. 10:00
19apr kl. 10:30

Højmesse - 1. søndag efter Påske

Jakob Thorup Jensen

19apr kl. 10:30
22apr kl. 19:15

Kolt Koret

Korprøve v/ Dan Frunza

22apr kl. 19:15
23apr kl. 10:00

Babysalmesang

Babysalmeang - Anette Berggren

23apr kl. 10:00
23apr kl. 18:30

Menighedsrådsmøde

I Sognegården

23apr kl. 18:30
26apr kl. 10:30

Højmesse - 2. søndag efter Påske

Gitte Adelgaard

26apr kl. 10:30
29apr kl. 19:15

Kolt Koret

Korprøve v/ Dan Frunza

29apr kl. 19:15
30apr kl. 10:00

Babysalmesang

Babysalmeang - Anette Berggren

30apr kl. 10:00
30apr kl. 17:00

Spaghettigudstjeneste

Jakob Thorup Jensen / Anette Berggren - Børnekor og Spirekor medvirker

30apr kl. 17:00
03maj kl. 19:30

Aftengudstjeneste - 3. søndag efter Påske

Gitte Adelgaard

03maj kl. 19:30
06maj kl. 19:15

Kolt Koret

Korprøve v/ Dan Frunza

06maj kl. 19:15
07maj kl. 00:00

Koltgården - Gudstjeneste

 

07maj kl. 00:00
07maj kl. 10:00

Babysalmesang

Babysalmeang - Anette Berggren

07maj kl. 10:00
07maj kl. 13:45

Koltgården - Gudstjeneste AFLYST!

Gitte Adelgaard

07maj kl. 13:45
08maj kl. 09:00

UDSAT! - Konfirmation - Store Bededag

Jakob Thorup Jensen

08maj kl. 09:00
08maj kl. 11:00

UDSAT! - Konfirmation - Store Bededag

Jakob Thorup Jensen

08maj kl. 11:00
10maj kl. 10:30

Højmesse - 4. søndag efter Påske

Jakob Thorup Jensen

10maj kl. 10:30
12maj kl. 19:30

Orienteringsmøde om menighedsrådsvalg

I november afholdes valg til menighedsrådet, men allerede d. 12.5.2020 kl. 19:30 er …

12maj kl. 19:30
13maj kl. 19:15

Kolt Koret

Korprøve v/ Dan Frunza

13maj kl. 19:15
14maj kl. 10:00

Babysalmesang

Babysalmeang - Anette Berggren

14maj kl. 10:00
17maj kl. 10:30

Højmesse - 5. søndag efter Påske

Gitte Adelgaard

17maj kl. 10:30
20maj kl. 11:00

Plejeboligerne - gudstjeneste

Gitte Adelgaard

20maj kl. 11:00
20maj kl. 19:15

Kolt Koret

Korprøve v/ Dan Frunza

20maj kl. 19:15
21maj kl. 10:30

Højmesse - Kristi Himmelfart

Gitte Adelgaard

21maj kl. 10:30
24maj kl. 10:30

Højmesse - 6. søndag efter Påske

Jakob Thorup Jensen

24maj kl. 10:30
27maj kl. 19:15

Kolt Koret

Korprøve v/ Dan Frunza

27maj kl. 19:15
28maj kl. 18:30

Menighedsrådsmøde

I Sognegården

28maj kl. 18:30
31maj kl. 10:30

Højmesse - Pinsedag

Jakob Thorup Jensen

31maj kl. 10:30
03jun kl. 19:15

Kolt Koret

Korprøve v/ Dan Frunza

03jun kl. 19:15
04jun kl. 13:45

Koltgården - Gudstjeneste

 

04jun kl. 13:45
07jun kl. 14:00

Trinitatis - 5-års Dåbstræf

Jakob Thorup Jensen / Anette Berggren

07jun kl. 14:00
10jun kl. 19:15

Kolt Koret

Korprøve v/ Dan Frunza

10jun kl. 19:15
14jun kl. 10:30

Højmesse - 1. søndag efter Trinitatis

Gitte Adelgaard

14jun kl. 10:30
14jun kl. 16:00

Sommerkoncert med Aarhus Akademisk Kor

Koncert med Akademisk Kor, Aarhus

14jun kl. 16:00
15jun kl. 18:30

Menighedsrådsmøde

I Sognegården

15jun kl. 18:30
17jun kl. 11:00

Plejeboligerne - Gudstjeneste

Gitte Adelgaard

17jun kl. 11:00
17jun kl. 19:15

Kolt Koret

Korprøve v/ Dan Frunza

17jun kl. 19:15
21jun kl. 10:30

Højmesse - 2. søndag efter Trinitatis

Jakob Thorup Jensen

21jun kl. 10:30
23jun kl. 19:30

Sankt Hans-gudstjeneste

Jakob Thorup Jensen

23jun kl. 19:30
28jun kl. 10:30

Højmesse - 3. søndag efter Trinitatis

Gitte Adelgaard

28jun kl. 10:30
05jul kl. 10:30

Højmesse - 4. søndag efter Trinitatis

Jakob Thorup Jensen

05jul kl. 10:30
12jul kl. 10:30

Højmesse - 5. søndag efter Trinitatis

Jakob Thorup Jensen

12jul kl. 10:30
19jul kl. 10:30

Højmesse - 6. søndag efter Trinitatis

Gitte Adelgaard

19jul kl. 10:30
26jul kl. 10:30

Højmesse - 7. søndag efter Trinitatis

Gitte Adelgaard

26jul kl. 10:30
02aug kl. 10:30

Ingen gudstjeneste

 

02aug kl. 10:30
08aug kl. 09:00

Konfirmation 7A

Jakob Thorup Jensen

08aug kl. 09:00
08aug kl. 11:00

Konfirmation 7B

Jakob Thorup Jensen

08aug kl. 11:00
09aug kl. 10:30

Højmesse - 9. søndag efter Trinitatis

Jakob Thorup Jensen

09aug kl. 10:30
16aug kl. 10:30

Højmesse - 10. søndag efter Trinitatis

Jakob Thorup Jensen

16aug kl. 10:30
19aug kl. 11:00

Plejeboligerne - Gudstjeneste

Gitte Adelgaard

19aug kl. 11:00
20aug kl. 19:00

Frivilligmøde

Andet halvårlige møde for Kolt Kirkes seje frivillige. Nye frivillige er velkomne! …

20aug kl. 19:00
23aug kl. 10:30

Højmesse - 11. søndag efter Trinitatis

Gitte Adelgaard

23aug kl. 10:30
30aug kl. 10:30

Højmesse - 12. søndag efter Trinitatis

Gitte Adelgaard

30aug kl. 10:30
03sep kl. 13:45

Koltgården - Gudstjeneste

Gitte Adelgaard

03sep kl. 13:45
05sep kl. 12:00

Dåbsgudstjeneste

Jakob Thorup Jensen

05sep kl. 12:00
06sep kl. 10:30

Højmesse - 13. søndag efter Trinitatis

Jakob Thorup Jensen

06sep kl. 10:30
13sep kl. 10:30

Høstgudstjeneste - 14. søndag efter Trinitatis

Gitte Adelgaard

13sep kl. 10:30
13sep kl. 12:30

Folkemusik og dans i Sognegården med Fromseier-Hockings

Efter gudstjenesten er der "Frokost og "Folkemusik" med Ditte Fromseier Hockings og …

13sep kl. 12:30
16sep kl. 11:00

Plejeboligerne - Gudstjeneste

Gitt Adelgaard

16sep kl. 11:00
16sep kl. 18:30

Menighedsrådsmøde

I Sognegården

16sep kl. 18:30
20sep kl. 10:30

Højmesse - 15. søndag efter Trinitatis

Jakob Thorup Jensen

20sep kl. 10:30
27sep kl. 19:30

Aftengudstjeneste - 16. søndag efter Trinitatis

Gitte Adelgaard

27sep kl. 19:30
01okt kl. 13:45

Koltgården - Gudstjeneste

 

01okt kl. 13:45
04okt kl. 14:00

Børnegudstjeneste

Gitte Adelgaard

04okt kl. 14:00
04okt kl. 14:30

Sigurd Barrett i Sognegården

Eftger gudstjenesten - Arrangement for børnefamilierne

04okt kl. 14:30
08okt kl. 18:30

Menighedsrådsmøde

I Sognegården

08okt kl. 18:30
05nov kl. 13:45

Koltgården - Gudstjeneste

 

05nov kl. 13:45
12nov kl. 18:30

Menighedsrådsmøde

I Sognegården

12nov kl. 18:30