Du er her: 

Kalender

21jan kl. 10:30

Sidste søndag efter H3K - Højmesse

GA

21jan kl. 10:30
23jan kl. 19:30

Stumfilmskoncert

Organist Niels Jørgen Møller fra Aalborg spiller til denne klassiker af Chaplin, der …

23jan kl. 19:30
28jan kl. 10:30

Søndag Septuagesima - Højmesse

JTJ

28jan kl. 10:30
01feb kl. 10:00

Babysalmesang

Torsdage kl. 10:00 - Første gang torsdag den 1. februar

Babysalmesang er sang, …

01feb kl. 10:00
01feb kl. 13:45

Gudstjeneste - Koltgården

GA

01feb kl. 13:45
03feb kl. 12:00

Dåbsgudstjeneste

GA

03feb kl. 12:00
03feb kl. 13:00

Englestrik med Koushi Radhakrishnan

Vær med til en inspirerende og sjov dag med strikkeguruen Koushi, hvor vi vil arbejde …

03feb kl. 13:00
04feb kl. 10:30

Søndag Seksagesima - Højmesse

Anette Brøndum

04feb kl. 10:30
08feb kl. 20:00

Kærligheds- og Valentinsgudstjeneste

GA

08feb kl. 20:00
11feb kl. 14:00

Gudstjeneste og tøndeslagning - Fastelavn

GA

Børne- og familiegudstjeneste

Traditionen tro holder vi fastelavnsgudstjeneste i …

11feb kl. 14:00
11feb kl. 15:00

Fastelavn: Tøndeslagning - i umiddelbar forlængelse af gudstjenesten

Efter gudstjenesten i Kirken er der fastelavnsfest i og ved Sognegården med …

11feb kl. 15:00
22feb kl. 17:00

Spaghettigudstjeneste

JTJ

Vi glæder os til at se en masse børn og voksne ved de meget familievenlige …

22feb kl. 17:00
25feb kl. 10:30

2. søndag i fasten - Højmesse

JTJ

25feb kl. 10:30
01mar kl. 13:45

Gudstjeneste - Koltgården

JTJ

01mar kl. 13:45
03mar kl. 12:00

Dåbsgudstjeneste

JTJ

03mar kl. 12:00
04mar kl. 16:00

Børne- og familiegudstjeneste

JTJ

04mar kl. 16:00
08mar kl. 19:00

Foredrag: Peter – feltpræst i Irak

Sognepræst ved Holme kirke Peter Sporleder har fem gange været udsendt som feltpræst …

08mar kl. 19:00
11mar kl. 10:30

Midfaste - Højmesse

GA

11mar kl. 10:30
21mar kl. 11:00

Gudstjeneste - Plejeboligerne

JTJ

21mar kl. 11:00
22mar kl. 17:00

Spaghettigudstjeneste

JTJ

Vi glæder os til at se en masse børn og voksne ved de meget familievenlige …

22mar kl. 17:00
25mar kl. 10:30

Palmesøndag - Højmesse

GA

25mar kl. 10:30
29mar kl. 10:30

Skærtorsdag - Højmesse

GA

29mar kl. 10:30
30mar kl. 10:30

Langfredag - Liturgisk gudstjeneste

JTJ

30mar kl. 10:30
31mar kl. 23:30

Midnatsmesse - Påskenat

GA

En stemningsfuld, liturgisk gudstjeneste på grænsen mellem langfredags mørke og …

31mar kl. 23:30
01apr kl. 10:30

Påskedag - Højmesse

JTJ

01apr kl. 10:30
05apr kl. 13:45

Gudstjeneste - Koltgården

JTJ

05apr kl. 13:45
07apr kl. 12:00

Dåbsgudstjeneste

JTJ

07apr kl. 12:00
08apr kl. 10:30

1. Søndag efter Påske - Højmesse

JTJ

08apr kl. 10:30
18apr kl. 11:00

Gudstjeneste - Plejeboligerne

GA

18apr kl. 11:00
19apr kl. 20:00

Mindfulness-gudstjeneste

GA

19apr kl. 20:00
22apr kl. 10:30

3. Søndag efter Påske - Højmesse

GA

Efter højmessen er der "Frokost & Flygel" i Sognegården, med Kolt Kirkes egen …

22apr kl. 10:30
22apr kl. 12:00

"Frokost & Flygel" - umiddelbart efter højmessen

Kirkesanger ved Kolt Kirke Anne Henriksen præsenterer sit eksamensrepertoire …

22apr kl. 12:00
27apr kl. 09:00

Bededag - Konfirmation (7. A)

JTJ

27apr kl. 09:00
27apr kl. 11:00

Bededag - Konfirmation (7. B)

JTJ

27apr kl. 11:00
29apr kl. 10:30

4. Søndag efter Påske - Konfirmation (7. C)

JTJ

29apr kl. 10:30
03maj kl. 13:45

Gudstjeneste - Koltgården

GA

03maj kl. 13:45
05maj kl. 12:00

Dåbsgudstjeneste

JTJ

05maj kl. 12:00
06maj kl. 10:30

5. Søndag efter Påske - Højmesse

JTJ

06maj kl. 10:30
06maj kl. 12:00

"Frokost & Foredrag" - umiddelbart efter højmessen

Foredragsholder: Sygehuspræst Preben Kok

06maj kl. 12:00
10maj kl. 10:30

Kristi Himmelfart - Højmesse

GA

10maj kl. 10:30
13maj kl. 10:30

6. Søndag efter Påske - Højmesse

GA

13maj kl. 10:30
16maj kl. 11:00

Gudstjeneste - Plejeboligerne

JTJ

16maj kl. 11:00
20maj kl. 10:30

Pinsedag - Højmesse

JTJ

20maj kl. 10:30
27maj kl. 10:30

Trinitatis Søndag - Højmesse

GA

27maj kl. 10:30
02jun kl. 12:00

Dåbsgudstjeneste

GA

02jun kl. 12:00
03jun kl. 10:30

1. Søndag efter Trinitatis - Højmesse

GA

03jun kl. 10:30
07jun kl. 13:45

Gudstjeneste - Koltgården

JTJ

07jun kl. 13:45
10jun kl. 14:00

2. Søndag efter Trinitatis - Dåbstræf

JTJ

10jun kl. 14:00
17jun kl. 10:30

3. Søndag efter Trinitatis - Højmesse

JTJ

17jun kl. 10:30
17jun kl. 12:00

Frokost & Flygel - med Kolt Koret

Ved flygelet: Dan Frunza

17jun kl. 12:00
20jun kl. 11:00

Gudstjeneste - Plejeboligerne

JTJ

20jun kl. 11:00
20jun kl. 19:30

Sankt Hans Aften - Gudstjeneste

GA

20jun kl. 19:30
01jul kl. 10:30

5. Søndag efter Trinitatis - Højmesse

JTJ

01jul kl. 10:30