Du er her: 

Kalender

21jul kl. 10:30

Højmesse - 5. søndag efter Trinitatis

Gitte Adelgaard

21jul kl. 10:30
28jul kl. 10:30

Højmesse - 6. søndag efter Trinitatis

Jakob Thorup Jensen

28jul kl. 10:30
04aug kl. 10:30

Højmesse - 7. søndag efter Trinitatis

Jakob Thorup Jensen

04aug kl. 10:30
11aug kl. 10:30

Højmesse - 8. søndag efter Trinitatis

Jakob Thorup Jensen

11aug kl. 10:30
18aug kl. 10:30

Højmesse - 9. søndag efter Trinitatis

Gitte Adelgaard

18aug kl. 10:30
19aug kl. 19:00

Strikkecafé

”Nørkleklubben”

19aug kl. 19:00
21aug kl. 11:00

Plejeboligerne - Gudstjeneste

Gitte Adelgaard

21aug kl. 11:00
21aug kl. 19:15

Kolt Koret - korprøve

v/Dan Frunza

21aug kl. 19:15
25aug kl. 10:30

Højmesse - 10. søndag efter Trinitatis

Jakob Thorup Jensen

25aug kl. 10:30
26aug kl. 10:00

Babysalmesang

v/Anette Berggren

26aug kl. 10:00
27aug kl. 18:30

Menighedsrådsmøde

Kolt Sognegård

27aug kl. 18:30
28aug kl. 19:15

Kolt Koret - korprøve

v/Dan Frunza

28aug kl. 19:15
29aug kl. 10:00

Babysalmesang

v/Anette Berggren

29aug kl. 10:00
29aug kl. 19:00

Konfirmandindskrivning

v/Anette Berggren - Introduktion til konfirmandundervisning/konfirmation

29aug kl. 19:00
01sep kl. 10:30

Højmesse - 11. søndag efter Trinitatis

Gitte Adelgaard

Kolt Koret medvirker

01sep kl. 10:30
02sep kl. 10:00

Babysalmesang

v/Anette Berggren

02sep kl. 10:00
02sep kl. 19:00

Strikkecafé

”Nørkleklubben”

02sep kl. 19:00
04sep kl. 19:15

Kolt Koret - korprøve

v/Dan Frunza

04sep kl. 19:15
05sep kl. 10:00

Babysalmesang

v/Anette Berggren

05sep kl. 10:00
05sep kl. 13:45

Koltgården - Gudstjeneste

Gitte Adelgaard

05sep kl. 13:45
05sep kl. 16:00

Børnekor

Anne Henriksen/Dan Frunza

05sep kl. 16:00
05sep kl. 17:00

Spirekor

Anne Henriksen/Dan Frunza

- for de 5-7-årige

05sep kl. 17:00
07sep kl. 12:00

Dåbsgudstjeneste

Jakob Thorup Jensen

07sep kl. 12:00
08sep kl. 10:30

Højmesse - 12. søndag efter Trinitatis

Jakob Thorup Jensen

Efter gudstjenesten er der "Frokost, foredrag og fællessang" i …

08sep kl. 10:30
08sep kl. 11:30

Frokost, foredrag & fællessang

- efter gudstjenesten

Foredrag "Djævelens Penge" ved Elsebeth Kirk

08sep kl. 11:30
09sep kl. 10:00

Babysalmesang

v/Anette Berggren

09sep kl. 10:00
10sep kl. 19:00

Fede Film

Aftenens film præsenteres af Gitte Adegaard

Bagefter er der en snak om filmen, hvor …

10sep kl. 19:00
11sep kl. 19:15

Kolt Koret - korprøve

v/Dan Frunza

11sep kl. 19:15
12sep kl. 10:00

Babysalmesang

v/Anette Berggren

12sep kl. 10:00
12sep kl. 16:00

Børnekor

Anne Henriksen/Dan Frunza

12sep kl. 16:00
12sep kl. 17:00

Spirekor

Anne Henriksen/Dan Frunza

- for de 5-7-årige

12sep kl. 17:00
15sep kl. 19:30

Aftengudstjeneste - 13. søndag efter Trinitatis

Gitte Adelgaard

15sep kl. 19:30
16sep kl. 10:00

Babysalmesang

v/Anette Berggren

16sep kl. 10:00
16sep kl. 19:00

Strikkecafé

”Nørkleklubben”

16sep kl. 19:00
18sep kl. 11:00

Plejeboligerne - Gudstjeneste

Jakob Thorup Jensen

18sep kl. 11:00
18sep kl. 19:15

Kolt Koret - korprøve

v/Dan Frunza

18sep kl. 19:15
19sep kl. 10:00

Babysalmesang

v/Anette Berggren

19sep kl. 10:00
19sep kl. 16:00

Børnekor

Anne Henriksen/Dan Frunza

19sep kl. 16:00
19sep kl. 17:00

Spirekor

Anne Henriksen/Dan Frunza

- for de 5-7-årige

19sep kl. 17:00
22sep kl. 10:30

Høstgudstjeneste, derefter Frokost & Fællessang - 14. søndag efter Trinitatis

Jakob Thorup Jensen

- Kolt Koret medvirker

22sep kl. 10:30
23sep kl. 10:00

Babysalmesang

v/Anette Berggren

23sep kl. 10:00
25sep kl. 19:15

Kolt Koret - korprøve

v/Dan Frunza

25sep kl. 19:15
26sep kl. 10:00

Babysalmesang

v/Anette Berggren

26sep kl. 10:00
26sep kl. 16:00

Børnekor

Anne Henriksen/Dan Frunza

26sep kl. 16:00
26sep kl. 17:00

Spirekor

Anne Henriksen/Dan Frunza

- for de 5-7-årige

26sep kl. 17:00
26sep kl. 18:30

Menighedsrådsmøde

Kolt Sognegård

26sep kl. 18:30
30sep kl. 10:00

Babysalmesang

Anette Berggren

30sep kl. 10:00
30sep kl. 19:00

Strikkecafé

”Nørkleklubben”

30sep kl. 19:00
30sep kl. 19:00

"Danish Knitwear" besøger Strikkecafeen

Marianne Østergaard præsenterer sine flotte designs. Hun medbringer modeller og kits, …

30sep kl. 19:00
02okt kl. 19:15

Kolt Koret - korprøve

v/Dan Frunza

02okt kl. 19:15
03okt kl. 16:00

Børnekor

Anne Henriksen/Dan Frunza

03okt kl. 16:00
03okt kl. 17:00

Spirekor

Anne Henriksen/Dan Frunza

- for de 5-7-årige

03okt kl. 17:00
03okt kl. 19:30

Kim Larsen-gudstjeneste - Koret "Off Beat" medvirker

Gitte Adelgaard

Kim Larsen-gudstjeneste - Koret "Off Beat" medvirker

03okt kl. 19:30
06okt kl. 10:30

Højmesse - 16. søndag efter Trinitatis

Jakob Thorup Jensen

06okt kl. 10:30
07okt kl. 19:00

Fede Film

Aftenens film præsenteres af Gitte Adegaard

Bagefter er der en snak om filmen, hvor …

07okt kl. 19:00
09okt kl. 19:15

Kolt Koret - korprøve

v/Dan Frunza

09okt kl. 19:15
10okt kl. 13:45

Koltgården - Gudstjeneste

Gitte Adelgaard

10okt kl. 13:45
10okt kl. 16:00

Børnekor

Anne Henriksen/Dan Frunza

10okt kl. 16:00
10okt kl. 17:00

Spirekor

Anne Henriksen/Dan Frunza

- for de 5-7-årige

10okt kl. 17:00
13okt kl. 10:30

Højmesse - 17. søndag efter Trinitatis

Gitte Adelgaard

13okt kl. 10:30
14okt kl. 19:00

Strikkecafé

”Nørkleklubben”

14okt kl. 19:00
16okt kl. 11:00

Plejeboligerne - Gudstjeneste

Gitte Adelgaard

16okt kl. 11:00
16okt kl. 19:15

Kolt Koret - korprøve

v/Dan Frunza

16okt kl. 19:15
17okt kl. 16:00

Børnekor

Anne Henriksen/Dan Frunza

17okt kl. 16:00
17okt kl. 17:00

Spirekor

Anne Henriksen/Dan Frunza

- for de 5-7-årige

17okt kl. 17:00
20okt kl. 19:30

Gudstjeneste - 18. søndag efter Trinitatis

Jakob Thorup Jensen

20okt kl. 19:30
23okt kl. 19:15

Kolt Koret - korprøve

v/Dan Frunza

23okt kl. 19:15
24okt kl. 16:00

Børnekor

Anne Henriksen/Dan Frunza

24okt kl. 16:00
24okt kl. 17:00

Spirekor

Anne Henriksen/Dan Frunza

- for de 5-7-årige

24okt kl. 17:00
24okt kl. 18:30

Menighedsrådsmøde

Kolt Sognegård

24okt kl. 18:30
27okt kl. 10:30

Højmesse - 19. søndag efter Trinitatis

Gitte Adelgaard

27okt kl. 10:30
28okt kl. 19:00

Strikkecafé

”Nørkleklubben”

28okt kl. 19:00
30okt kl. 19:15

Kolt Koret - korprøve

v/Dan Frunza

30okt kl. 19:15
31okt kl. 16:00

Børnekor

Anne Henriksen/Dan Frunza

31okt kl. 16:00
31okt kl. 17:00

Spaghettigudstjeneste

Jakob Thorup Jensen

31okt kl. 17:00
02nov kl. 12:00

Dåbsgudstjeneste

Jakob Thorup Jensen

02nov kl. 12:00
03nov kl. 16:00

Højmesse - Allehelgen

Jakob Thorup Jensen

03nov kl. 16:00
06nov kl. 19:15

Kolt Koret - korprøve

v/Dan Frunza

06nov kl. 19:15
07nov kl. 13:45

Koltgården - Gudstjeneste

Jakob Thorup Jensen

07nov kl. 13:45
07nov kl. 16:00

Børnekor

Anne Henriksen/Dan Frunza

07nov kl. 16:00
07nov kl. 17:00

Spirekor

Anne Henriksen/Dan Frunza

- for de 5-7-årige

07nov kl. 17:00
07nov kl. 19:00

Benny Andersen-foredrag

Ved Gitte Adelgaard

07nov kl. 19:00
10nov kl. 18:00

Mortensaften med spisning i Sognegården

 

10nov kl. 18:00
11nov kl. 19:00

Strikkecafé

”Nørkleklubben”

11nov kl. 19:00
12nov kl. 19:00

Fede Film

Aftenens film præsenteres af Gitte Adegaard

Bagefter er der en snak om filmen, hvor …

12nov kl. 19:00
13nov kl. 19:15

Kolt Koret - korprøve

v/Dan Frunza

13nov kl. 19:15
14nov kl. 16:00

Børnekor

Anne Henriksen/Dan Frunza

14nov kl. 16:00
14nov kl. 17:00

Spirekor

Anne Henriksen/Dan Frunza

- for de 5-7-årige

14nov kl. 17:00
17nov kl. 10:30

Højmesse - 22. søndag efter Trinitatis

Jakob Thorup Jensen

17nov kl. 10:30
20nov kl. 11:00

Plejeboligerne - gudstjeneste

Gitte Adelgaard

20nov kl. 11:00
20nov kl. 18:30

Menighedsrådsmøde

Kolt Sognegård

20nov kl. 18:30
21nov kl. 16:00

Børnekor

Anne Henriksen/Dan Frunza

21nov kl. 16:00
21nov kl. 17:00

Spirekor

Anne Henriksen/Dan Frunza

- for de 5-7-årige

21nov kl. 17:00
24nov kl. 10:30

Højmesse - Sidste søndag i kirkeåret

Gitte Adelgaard

24nov kl. 10:30
25nov kl. 19:00

Strikkecafé

”Nørkleklubben”

25nov kl. 19:00
27nov kl. 19:15

Kolt Koret - korprøve

v/Dan Frunza

27nov kl. 19:15
28nov kl. 16:00

Børnekor

Anne Henriksen/Dan Frunza

28nov kl. 16:00
28nov kl. 17:00

Spaghettigudstjeneste

Jakob Thorup Jensen

28nov kl. 17:00
01dec kl. 10:30

Højmesse - 1. søndag i Advent

Gitte Adelgaard

Kolt Koret medvirker

01dec kl. 10:30
04dec kl. 19:15

Kolt Koret - korprøve

v/Dan Frunza

04dec kl. 19:15