Du er her: 
 

Gudstjenester

09apr kl. 19:30

AFLYST - Skærtorsdag - Aftengudstjeneste

Gitte Adelgaard

09apr kl. 19:30
10apr kl. 10:30

AFLYST - Højmesse - Langfredag

Jakob Thorup Jensen

10apr kl. 10:30
12apr kl. 10:30

AFLYST - Højmesse - Påskedag

Gitte Adelgaard

12apr kl. 10:30
15apr kl. 11:00

Plejeboligerne - Gudstjeneste

Jakob Thorup Jensen

15apr kl. 11:00
19apr kl. 10:30

Højmesse - 1. søndag efter Påske

Jakob Thorup Jensen

19apr kl. 10:30
26apr kl. 10:30

Højmesse - 2. søndag efter Påske

Gitte Adelgaard

26apr kl. 10:30
30apr kl. 17:00

Spaghettigudstjeneste

Jakob Thorup Jensen / Anette Berggren - Børnekor og Spirekor medvirker

30apr kl. 17:00
03maj kl. 19:30

Aftengudstjeneste - 3. søndag efter Påske

Gitte Adelgaard

03maj kl. 19:30
07maj kl. 00:00

Koltgården - Gudstjeneste

 

07maj kl. 00:00
07maj kl. 13:45

Koltgården - Gudstjeneste AFLYST!

Gitte Adelgaard

07maj kl. 13:45
08maj kl. 09:00

UDSAT! - Konfirmation - Store Bededag

Jakob Thorup Jensen

08maj kl. 09:00
08maj kl. 11:00

UDSAT! - Konfirmation - Store Bededag

Jakob Thorup Jensen

08maj kl. 11:00
10maj kl. 10:30

Højmesse - 4. søndag efter Påske

Jakob Thorup Jensen

10maj kl. 10:30
17maj kl. 10:30

Højmesse - 5. søndag efter Påske

Gitte Adelgaard

17maj kl. 10:30
20maj kl. 11:00

Plejeboligerne - gudstjeneste

Gitte Adelgaard

20maj kl. 11:00
21maj kl. 10:30

Højmesse - Kristi Himmelfart

Gitte Adelgaard

21maj kl. 10:30
24maj kl. 10:30

Højmesse - 6. søndag efter Påske

Jakob Thorup Jensen

24maj kl. 10:30
31maj kl. 10:30

Højmesse - Pinsedag

Jakob Thorup Jensen

31maj kl. 10:30
04jun kl. 13:45

Koltgården - Gudstjeneste

 

04jun kl. 13:45
07jun kl. 14:00

Trinitatis - 5-års Dåbstræf

Jakob Thorup Jensen / Anette Berggren

07jun kl. 14:00
14jun kl. 10:30

Højmesse - 1. søndag efter Trinitatis

Gitte Adelgaard

14jun kl. 10:30
17jun kl. 11:00

Plejeboligerne - Gudstjeneste

Gitte Adelgaard

17jun kl. 11:00
21jun kl. 10:30

Højmesse - 2. søndag efter Trinitatis

Jakob Thorup Jensen

21jun kl. 10:30
23jun kl. 19:30

Sankt Hans-gudstjeneste

Jakob Thorup Jensen

23jun kl. 19:30
28jun kl. 10:30

Højmesse - 3. søndag efter Trinitatis

Gitte Adelgaard

28jun kl. 10:30
05jul kl. 10:30

Højmesse - 4. søndag efter Trinitatis

Jakob Thorup Jensen

05jul kl. 10:30
12jul kl. 10:30

Højmesse - 5. søndag efter Trinitatis

Jakob Thorup Jensen

12jul kl. 10:30
19jul kl. 10:30

Højmesse - 6. søndag efter Trinitatis

Gitte Adelgaard

19jul kl. 10:30
26jul kl. 10:30

Højmesse - 7. søndag efter Trinitatis

Gitte Adelgaard

26jul kl. 10:30
08aug kl. 09:00

Konfirmation 7A

Jakob Thorup Jensen

08aug kl. 09:00
08aug kl. 11:00

Konfirmation 7B

Jakob Thorup Jensen

08aug kl. 11:00
09aug kl. 10:30

Højmesse - 9. søndag efter Trinitatis

Jakob Thorup Jensen

09aug kl. 10:30
16aug kl. 10:30

Højmesse - 10. søndag efter Trinitatis

Jakob Thorup Jensen

16aug kl. 10:30
19aug kl. 11:00

Plejeboligerne - Gudstjeneste

Gitte Adelgaard

19aug kl. 11:00
23aug kl. 10:30

Højmesse - 11. søndag efter Trinitatis

Gitte Adelgaard

23aug kl. 10:30
30aug kl. 10:30

Højmesse - 12. søndag efter Trinitatis

Gitte Adelgaard

30aug kl. 10:30
03sep kl. 13:45

Koltgården - Gudstjeneste

Gitte Adelgaard

03sep kl. 13:45
05sep kl. 12:00

Dåbsgudstjeneste

Jakob Thorup Jensen

05sep kl. 12:00
06sep kl. 10:30

Højmesse - 13. søndag efter Trinitatis

Jakob Thorup Jensen

06sep kl. 10:30
13sep kl. 10:30

Høstgudstjeneste - 14. søndag efter Trinitatis

Gitte Adelgaard

13sep kl. 10:30
16sep kl. 11:00

Plejeboligerne - Gudstjeneste

Gitt Adelgaard

16sep kl. 11:00
20sep kl. 10:30

Højmesse - 15. søndag efter Trinitatis

Jakob Thorup Jensen

20sep kl. 10:30
27sep kl. 19:30

Aftengudstjeneste - 16. søndag efter Trinitatis

Gitte Adelgaard

27sep kl. 19:30
01okt kl. 13:45

Koltgården - Gudstjeneste

 

01okt kl. 13:45
04okt kl. 14:00

Børnegudstjeneste

Gitte Adelgaard

04okt kl. 14:00
05nov kl. 13:45

Koltgården - Gudstjeneste

 

05nov kl. 13:45