Du er her: 
 

Gudstjenester

17nov kl. 10:30

Højmesse - 22. søndag efter Trinitatis

Jakob Thorup Jensen

17nov kl. 10:30
20nov kl. 11:00

Plejeboligerne - gudstjeneste

Gitte Adelgaard

20nov kl. 11:00
24nov kl. 10:30

Højmesse - Sidste søndag i kirkeåret

Gitte Adelgaard

24nov kl. 10:30
28nov kl. 17:00

Spaghettigudstjeneste

Jakob Thorup Jensen

28nov kl. 17:00
01dec kl. 10:30

Højmesse - 1. søndag i Advent

Gitte Adelgaard

Børnekoret medvirker - trompetist medvirker

01dec kl. 10:30
08dec kl. 16:00

De 9 Læsninger - 2. søndag i Advent

Gitte Adelgaard

Koret Off-Beat medvirker

08dec kl. 16:00
12dec kl. 17:00

Luciagudstjeneste

Efter gudstjenesten er der sodavand, gløgg og æbleskiver i Sognegården.

12dec kl. 17:00
13dec kl. 09:30

Børne-julegudstjeneste

Jakob Thorup Jensen

13dec kl. 09:30
13dec kl. 10:30

Børne-julegudstjeneste

Jakob Thorup Jensen

13dec kl. 10:30
15dec kl. 10:30

Højmesse - 3. søndag i Advent

Jakob Thorup Jensen

15dec kl. 10:30
18dec kl. 11:00

Plejeboligerne - Gudstjeneste

Jakob Thorup Jensen

18dec kl. 11:00
22dec kl. 10:30

Julesalmekavlkade - 4. søndag i Advent

Gitte Adelgaard

Kolt Koret medvirker v/gudstjenesten

22dec kl. 10:30
24dec kl. 11:00

Børnejulegudstjeneste

Jakob Thorup Jensen

24dec kl. 11:00
24dec kl. 12:30

Børnejulegudstjeneste

Jakob Thorup Jensen

24dec kl. 12:30
24dec kl. 14:00

Julegudstjeneste

Gitte Adelgaard

24dec kl. 14:00
24dec kl. 15:30

Julegudstjeneste

Gitte Adelgaard

24dec kl. 15:30
25dec kl. 10:30

Højmesse - Juledag

Jakob Thorup Jensen

25dec kl. 10:30
29dec kl. 10:30

Højmesse - Julesøndag

Gitte Adelgaard

29dec kl. 10:30
31dec kl. 15:30

Nytårsgudstjeneste

Efter gudstjenesten ønsker vi hinanden Glædeligt Nytår med bobler og kransekage i …

31dec kl. 15:30
02jan kl. 13:45

Koltgården - Gudstjeneste

 

02jan kl. 13:45
05jan kl. 10:30

Højmesse - Helligtrekonger

Gitte Adelgaard

05jan kl. 10:30
12jan kl. 10:30

Højmesse - 1. søndag efter Helligtrekonger

Jakob Thorup Jensen

12jan kl. 10:30
15jan kl. 11:00

Plejeboligerne - Gudstjeneste

 

15jan kl. 11:00
19jan kl. 19:30

Aftengudstjeneste - 2. søndag efter Helligtrekonger

Gitte Adelgaard

19jan kl. 19:30
26jan kl. 10:30

Højmesse - 3. søndag efter Helligtrekonger

Jakob Thorup Jensen

26jan kl. 10:30
01feb kl. 12:00

Dåbsgudstjeneste

Gitte Adelgaard

01feb kl. 12:00
02feb kl. 10:30

Højmesse

Gitte Adelgaard

02feb kl. 10:30
06feb kl. 13:45

Koltgården - Gudstjeneste

 

06feb kl. 13:45
09feb kl. 10:30

Højmesse - Septuagesima

Jakob Thorup Jensen

09feb kl. 10:30
16feb kl. 10:30

Højmesse - Seksagesima

Gitte Adelgaard

16feb kl. 10:30
23feb kl. 14:00

Fastelavnsgudstjeneste

Jakob Thorup Jensen

23feb kl. 14:00
01mar kl. 10:30

Højmesse - 1- søndag i Fasten

Gitte Adelgaard

01mar kl. 10:30
05mar kl. 11:30

Koltgården - Gudstjeneste

 

05mar kl. 11:30
08mar kl. 10:30

Højmesse - 1. søndag i Fasten

Jakob Thorup Jensen

08mar kl. 10:30
15mar kl. 10:30

Højmesse - 2. søndag i Fasten

Gitte Adelgaard

15mar kl. 10:30
18mar kl. 11:00

Plejeboligerne - Gudstjeneste

Gitte Adelgaard

18mar kl. 11:00
22mar kl. 10:30

Højmesse - Midfaste

Jakob Thorup Jensen

22mar kl. 10:30
29mar kl. 19:30

Aftengudstjeneste - Mariæ Bebudelse

Gitte Adelgaard

29mar kl. 19:30
02apr kl. 13:45

Koltgården - Gudstjeneste

 

02apr kl. 13:45
04apr kl. 10:30

Dåbsgudstjeneste

Jakob Thorup Jensen

04apr kl. 10:30
05apr kl. 10:30

Højmesse - Palmesøndag

Jakob Thorup Jensen

05apr kl. 10:30
09apr kl. 19:30

Skærtorsdag - Aftengudstjeneste

Gitte Adelgaard

09apr kl. 19:30
10apr kl. 10:30

Højmesse - Langfredag

Jakob Thorup Jensen

10apr kl. 10:30
12apr kl. 00:00

Højmesse - Påskedag

Gitte Adelgaard

12apr kl. 00:00
15apr kl. 11:00

Plejeboligerne - Gudstjeneste

 

15apr kl. 11:00
19apr kl. 10:30

Højmesse - 1. søndag efter Påske

Jakob Thorup Jensen

19apr kl. 10:30
26apr kl. 10:30

Højmesse - 2. søndag efter Påske

Gitte Adelgaard

26apr kl. 10:30
03maj kl. 19:30

Aftengudstjeneste - 3. søndag efter Påske

Gitte Adelgaard

03maj kl. 19:30
07maj kl. 00:00

Koltgården - Gudstjeneste

 

07maj kl. 00:00
08maj kl. 09:00

Konfirmation - Store Bededag

Jakob Thorup Jensen

08maj kl. 09:00
08maj kl. 11:00

Konfirmation - Store Bededag

Jakob Thorup Jensen

08maj kl. 11:00
31maj kl. 10:30

Højmesse - Pinsedag

Jakob Thorup Jensen

31maj kl. 10:30
07jun kl. 14:00

Dåbstræf -

Jakob Thorup Jensen / Anette Berggren

07jun kl. 14:00
04okt kl. 14:00

Børnegudstjeneste

 

04okt kl. 14:00